שילוב צבעים עם עץ

גווני העץ והטקסטורה של העץ מתאימים לכל סגנון של בית. עץ מלא מתאפיין בצבע בולט ועמוק, בעל נוכחות בולטת. לכן בכל אזור בבית יכולים לשלב רהיט מעץ מלא.

העץ נותן מראה חם וקלאסי לחלל וגם מסייע לנו להכניס קצת מן הטבע לפנים הבית.

הגוון החום-שחור של העץ משתייך לצבעים הניטראליים –גוונים נייטרלים יכולים להיראות נפלא, ושילוב שלהם יכול ליצור מראה מתוחכם ומעניין בכל אזור בבית, בעסק ובחוץ. כמובן שאת הגוונים הניטרליים אפשר ואף מומלץ לשלב עם גוונים נועזים יותר, חמים או קרים.

הצבע של העץ מורכב משילוב של שלל גוונים, כמו שחור, צהוב, אפור, אדום, ירוק ואפילו סגול, ולכן מתאים במיוחד כצבע ניטרלי, שמסתדר היטב עם גוונים אחרים. הוא מעניק לחלל חמימות ויציבות, ומתאים כבסיס לחדרים שונים

בחירת הצבעים לבית או לעסק היא תורה שלמה ולעתים לא פשוט לנו לדמיין מראש את התמונה המלאה ואיך החדר שנרצה לעצב יראה בסופו של דבר.

מה שחשוב לפני שמחליטים מה יהיה הצבע השולט זה להחליט מה המטרה ומה אנחנו מחפשים, אנחנו רוצים שהחדר יהיה קר או חם, רגוע או שמח, בהיר ואוורירי או כהה אינטימי, הצבע השולט תלוי כמובן במטרת החדר.

 

הגוונים הקרים יתאימו לחדרים השקטים של הבית, כמו האמבטיה וחדרי השינה, לעומתם, הגוונים החמים מתאימים לחללים המשותפים, אלו שבדרך כלל בהם מתרכזת רוב הפעילות היומיומית, בסלון והמטבח.

ישנה נטייה לחלק את הצבעים לשני סוגים: צבעים חמים וצבעים קרים.

שילוב צבעים עם עץ - 2

גוונים קרים – לאווירה רגועה ושלווה

צבעים קרים לרוב מעניקים תחושות קרירות, רעננות ואיפוק וכמו כן גורמים לרוגע ושלווה.

אלו צבעים הנוטים לעבר הכחול, צבעים כמו ירוק, סגול ותכלת. תהיתם פעם מדוע המדים של הרופא בגווני כחול וירוק? זו בדיוק הסיבה. בדרך כלל חדרים שיש בהם מוטיבים בצבעים קרים יהיו חדר השינה או האמבטיה, אלו חדרים בהם זקוקים לשקט ושלווה

גוונים חמים -מעניקים לנו תחושה של חום, חמימות, תשוקה וקרבה. אלו הם צבעי האש- גוונים אדומים, כתומים, צהובים, ירוקים וגם קצת סגולים וחומים נכנסים לקטגוריה הזו. בדרך כלל הסלון, המטבח והחללים היותר רועשים ואלו בהם רוב זמן העירות נשהה בהם יהיו בעלי מוטיבים של צבעים חמים.

ניתן ומומלץ לשחק עם הגוונים השונים של הצבע המוביל ולא להישאר בקיבעון אחר צבע מרכזי אחד ולבסוף, בחירת החפצים ובעיקר חפצים מעץ בצבעים הניטראלים המשתלבים עם הכל יתרמו ליצירת חיבור והרמוניה מבלי ליצור תחושה עמוסה מידי באותו החלל.

שימוש נכון ויצירתי בצבעים יאפשרו יצירת אווירה מושלמת.

דילוג לתוכן